Filtr instalacji LPG PM 999/19 PM999/19 FILTRON

Kod: PM999/19
Szacunkowe terminy wysyłek:
Przesyłka kurierska, płatność: przedpłata – 1-2 dni robocze
Przesyłka kurierska, płatność: za pobraniem – 2-3 dni robocze
Przesyłka paczkomaty, płatność: przedpłata lub pobranie – 2-3 dni robocze
Cena: 28,00 zł z podatkiem VAT

Typ: filtr instalacji LPG.

Producent: FILTRON

Strona z katalogiem: KATALOG

W przypadku gdybyś nie był pewien czy wymieniony filtr będzie pasował do Twojego samochodu wyślij do nas maila, podaj jaki posiadasz samochód, jego pojemność, rok produkcji oraz liczbę KM lub kW a odpiszemy i podamy Ci link do strony z pasującym filtrem.

Na życzenie prześlemy wymiary filtra.

NOWA KONSTRUKCJA FILTRÓW PALIWA FILTRON W SYSTEMACH ZASILANIA GAZEM LPG

W dobie wzrastających cen benzyny stosowanie mieszanki propanowo-butanowej LPG jako alternatywnego źródła zasilania silników spalinowych stało się bardzo powszechne. W instalacjach tego typu stosuje się małe wymienne wkłady filtrujące mieszankę gazową.

W instalacjach starszych generacji wymienne wkłady filtrujące umieszczano w specjalnych obudowach przed parownikami. Rozwiązanie to zapobiegało możliwości wystąpienia wysokich temperatur na wkładzie filtrującym.

W systemach zasilania gazem z wielopunktowym wtryskiem, z wspólną magistralą ciśnieniową i indywidualnymi wtryskiwaczami dla poszczególnych cylindrów, stosuje się wkład filtra montowany w obudowie, która jest integralną częścią zespołu reduktor-parownik. Parownik ogrzewany jest wodą z układu chłodzącego. W związku z występowaniem podczas pracy silnika wysokiej temperatury w parowniku, systemy tego typu wymagają stosowania wkładów filtrujących o podwyższonych własnościach wytrzymałościowych.

Wychodząc naprzeciw zwiększonym wymaganiom rynku firma WIX-FILTRON opracowała nowatorską konstrukcję wymiennych wkładów filtrujących bez zastosowania masy klejowej.

Nowe wymienne wkłady filtrujące do instalacji LPG

Tradycyjną metodą łączenia przegrody filtracyjnej z denkami jest montaż za pomocą masy klejowej. Różnice temperatur, różnica w gęstości kleju i denek oraz długa eksploatacja wymiennego wkładu filtrującego może spowodować oddzielenie się denek od przegrody filtracyjnej.

W celu wyeliminowania możliwości wystąpienia tego zjawiska opracowano metodę łączenia przegrody filtracyjnej z denkami bez użycia masy klejowej. Przegroda filtracyjna jest bezpośrednio zatopiona w denkach wkładu.

Nowa konstrukcja i technologia montażu tego typu wkładów jest dużo bardziej odporna na zmęczenie temperaturowe, zapewnia całkowitą szczelność połączenia przegrody filtracyjnej z denkiem oraz stabilność wymiarową wkładu podczas całego okresu eksploatacji.

Takie rozwiązanie całkowicie pozbawione jest elementów metalowych a wkład filtra zaliczany jest do grupy filtrów EKO, które są łatwiejsze w utylizacji.

Wkład taki jest wytrzymały zarówno na niskie jak i bardzo wysokie temperatury, tym samym nie ma możliwości zniszczenia lub deformacji wkładu w obudowie.Wkłady takie charakteryzują się jednocześnie wysoką skutecznością oczyszczania przez cały okres eksploatacji.

Wersja tradycyjna
- połączenie denek z przegrodą filtracyjną za pomocą masy klejowejNowa konstrukcja
- bezpośrednie wtopienie przegrody filtracyjnej w denko

Główne korzyści wynikające z nowej konstrukcji:

- Eliminacja możliwości rozszczelnienia filtra. Nowa konstrukcja zapewnia pewne i równomierne wtopienie przegrody filtracyjnej w denkach.
- Wydłużenie czasu eksploatacji filtra poprzez optymalne wykorzystanie powierzchni filtracyjnej. Wyeliminowanie kleju spowodowało znaczne obniżenie krawędzi zewnętrznej denka i tym samym powiększenie efektywnej powierzchni chłonnej wkładu.
- Poprawa estetyki filtra. W tradycyjnym rozwiązaniu z zastosowaniem kleju istnieje możliwość nierównomiernego rozprowadzenia kleju oraz możliwość występowania nadlewek kleju na przegrodzie filtracyjnej.
- Większa odporność termiczna wkładu filtrującego.

 

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.
E-mail:
Telefon:
Pytanie:
Przepisz tekst z obrazka: